Herbs

Bylinkami a fytoterapií se blíže zabývám od roku 2006. Od té doby jsem poznal a sám na sobě vyzkoušel značné množství bylin a jejich účinků. V letech 2014-16 jsem si pak téměř výhradně pomocí bylinek, jógy a meditace sám vyléčil chronickou gastritidu žaludku. Mé znalosti jsou omezené, nejsem lékař, ani fytoterapeut, ale je pro mě opravdovou radostí pomáhat touto cestou ke zdraví druhým lidem.  

Nabízím sušené byliny a bylinné oleje vysoké kvality přímo z podhorských luk, pastvin a lesů rumunského Banátu, kde nepoznaly chemických postřiků, ani dopady jiných závažných znečištění a nešetrných způsobů hospodaření.
Ostré balkánské slunce dává místním bylinkám vyjímečné aroma, a síla a čistota místního ekosystému jim přidává na houževnatosti a léčebném účinku.

Foto

Byliny jsou sbírány v meditativním naladění, kdy sběrač (jímž jsem buď já sám, moji blízcí nebo účastníci meditačních workshopů a pobytů) přistupuje k rostlině s otevřenou myslí a s úctou. Bylina je nahlížena jako živá entita, nikoli jako produkt či komerční surovina.

Sběr probíhá jen za slunečných dní, v časech blízkých poledni a ve dnech vzdálených novolunní, aby v sobě měla sklizená rostlina nastřádáno co nejvíce energie. Bylinky jsou následně čištěny, tříděny a zpracovávány s pozitivním naladěním a s plným vědomým jejich budoucího terapeutického účelu.

Sběr bylinek na Tichém banátském workshopu:

 

Zde je seznam nabízených bylin (v seznamu jsou jen ty, které mám sám dlouhodobě vyzkoušené a o jejichž účincích jsem osobně přesvědčen):

Třezalka tečkovaná (rozkvetlá nať)

Máta klásnatá (rozkvetlá nať)

Měsíček lékařský (celé květy)

Jahodník obecný (list)

Ostružiník křovitý (list)

Kopřiva dvoudomá (nať)

Jako maceráty v obvykle vysoce kvalitních olejích lisovaných za studena, nabízím tyto bylinné oleje:

Mateřídouškový olej

Třezalkový olej

Sušené bylinky a bylinné oleje je možno získat...

... během mých přednášekových a koncertních turné (jaro a podzim).

Je však také možné si je předem zamluvit (nejpozději na jaře, je-li zájem o čerstvý sběr toho roku) a nechat si je dovézt nebo zaslat z Čech poštou. 

https://www.traditionrolex.com/35