Stage Art/Gigs

Sólo

V rámci přednáškových turné (na jaře a na podzim) pořádám i představení a koncerty. Během nich v různé míře kombinuji hudbu, pohybová umění a mluvené slovo. Nejraději mám přitom vystoupení šitá na míru prostoru a na zajímavá témata, předem dohodnutá s organizátory akce. 
V hudbě běžně předkládám svou folkovu tvorbu (eko-folk a jiné) kombinovanou s etnickými a prostorovými improvizacemi na nejrůznější nástroje. 
V oblasti pohybu se zabývam tanečním i klaunským způsobem žonglování a prací s objekty, nebo pak hlubší tělesně-výrazovou tvorbou vycházející z nejrůznějších poloh lidského já a jeho přirozených a momentálních vazeb na okolní prostor a přítomné diváky. 
Mluvené slovo obvykle reprezentují přednášky, které jsou pro mě rovněž určitým druhem umělecké tvorby, a které často a rád kombinuji s hudbou a pohybem. Více v sekci UMĚNÍ.

Duo Kerlek

Kromě dvou přednáškových turné ročně, pořádám obvykle i jedno hudebně-pohybové turné s japonsko-českým Duo Kerlek.
S mým kolegou, japonským jazzmanem Fumihicem Natsuakim, dáváme během turné posluchačům zakusit větší množství hudebních forem a stylů, a to na nejrůznější etnické i konvenční nástroje (během vystoupení obvykle prostřídáme 15 až 20 hudebních nástrojů).
Koncertem zaznívají folkové písně, japonské kompozice i různorodá etnická hudba. Jádrem umělecké práce Dua Kerlek však zůstává především volná improvizace se základy v hlubší komunikaci s energetickým naladěním prostoru a stavem vědomí přítomných posluchačů i nás samých. Každý koncert je tedy jiný a v zásadě nezopakovatelný. Skrze improvizační tvorbu tak balancujeme na samotné hranici umění a zenové praxe. 

https://www.traditionrolex.com/35